42 Shops & Art: Maslak, Özlemini Çektiği Gastronomi, Eğlence Ve Alışveriş Mahallesine Kavuşuyor.

Bay İnşaat, 80 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirdiği 42 Shops& Art adında sıradışı bir AVM’ye imza atmaya hazırlanıyor. Plazaları, rezidansları ve iş merkezleriyle İstanbul’un en değerli ve prestijli bölgesi Maslak, 42 Shops& Art ile ofis saatleri dışında da gündüzden geceye uzanan hareketli bir kültürel ve sosyal yaşama hazırlanıyor. Yeme içme mekanları, Açıkhava sineması, sanat galerileri, kültür merkezi, spor ve etkinlik alanları ile her an yaşayan bir gastronomi, eğlence ve alışveriş merkezi olmaya hazırlanan 42 Shops& Art, 2017 nin ilk aylarında yalnızca Maslak’ın değil İstanbul’un çekim merkezi olarak misafirleriyle buluşacak.

21 Haziran Salı günü, 42 Shops & Art’ta yer alacak markalarla bir araya gelen Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı, 42 Shops& Art’ın, Bay İnşaat’ın 41 yılı aşan köklü ve seçkin inşaat geçmişinin gücü ve itibarını yansıttığına, yepyeni bir AVM konsepti sunduğuna değindi. “Bay İnşaat, dünyanın ve Türkiye’nin elit mimarları tarafından ve tamamen öz kaynaklarımız kullanılarak hazırlanan, hukuki altyapısı tamamlanmış, ruhsatı alınmış, imar yönetmeliklerine uygun yaşam projelerini inanç, azim ve kararlılık ile hayata geçiriyor” diyen Özmandıracı, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin ekonomisinin yavaşladığının söylendiği bir dönemde 80 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen 42 Shops & Art alışveriş merkezi, 27 bin 500 metrekare toplam kiralanabilir açık ve kapalı alana sahiptir. Rezidanslarımız, ofislerimiz ve 42 Shops & Art’la birlikte, hayatı dopdolu yaşamak isteyen 10 bin aktif yaşayan/çalışan ve günlük toplam 20 bin kişilik ziyaretçi kapasitesiyle Türkiye’nin en sıra dışı karma yaşam merkezini sunmaktan gurur duyuyoruz. Maslak’ın dinamizmine uygun, hobi ile sanatın, spor ile yeme içme keyfinin buluştuğu dopdolu bir alışveriş merkezini İstanbul’a kazandırıyoruz. 42 Shops & Art’ta, sosyalleşmek, kaliteli vakit geçirmek isteyen şık mekan arayışında olan herkese, günün her saatinde en seçkin detayları bir arada sunacağız. Aralarında ilk kez Türkiye’ye gelenlerin de olduğu yeme içme ve eğlence sektörünün uluslararası markalarını İstanbullularla buluşturuyoruz.’’. ‘’Bununla birlikte Türkiye’nin ilk Lezzet Müzesi’ne, ayakta bin, oturmalı 750 kişilik Performans Sanatları Merkezi’ne, bin metrekarelik kapalı alanda sanat galerilerine, müzelere, açık hava sinemasına, Klasik Otomobil Kulübü’ne, spor salonu, çocuk eğlence merkezine ev sahipliği yapacağız” dedi.

50 bin kişinin çalıştığı Maslak bölgesinden iş çıkışı yaşanan trafik yoğunluğuna dikkat çeken Özmandıracı, “İnsanların Maslak’tan kaçmadığı, burada vakit geçirdiği, trafikte kaybedecekleri zamanı, 42 Shop & Art'ın aktiviteleriyle sosyalleşerek kazanmalarını istiyoruz” dedi.

Paylaş

ETKİNLİKLER

Tümü