bang. Art Innovation Prix Sergisi, 42 Maslak Art!SPACEGallery’de açıldı!

Sanat ve inovasyonu birleştiren ArtBizTech’in bang. Art Innovation Prix sergisi 42 Maslak Art!SPACEGallery’de izleyiciler, koleksiyonerler, galericiler, iş, teknoloji ve sanat dünyasıyla buluştu. 25 Mayıs’ta açılış daveti gerçekleşen sergi 3 Haziran’a kadar görülebilecek.

Öncü projeleri destekleyen 42 Maslak, ArtBizTech’in Türkiye’de bir ilk olan bang. Art Innovation Prix projesine ev sahipliği yaptı. Sanattan ilham alan inovasyon projelerinin önünü açmak ve güzel sanatlar, mühendislik, tasarım, genetik gibi farklı disiplinlerden genç sanatçıların teknolojik ve bilimsel unsurlar içeren sanatsal üretimlerini desteklemek hedefiyle organize edilen bang. Art Innovation Prix sergisi 25 Mayıs Perşembe günü saat 19.00’da 42 Maslak Art!SPACEGallery’de açıldı.

Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı ve 42 Maslak Satış ve Pazarlama Direktörü Zeynep Salman’ın ev sahipliğinde gerçekleşen serginin açılışına sanat, cemiyet ve iş hayatının tanınmış simalarından çok sayıda kişi katıldı.

MIT Media Lab Araştırmacılarından PınarYanardağ, Oracle San Francisco Kıdemli Tasarım Direktörü Aylin Uysal, İTÜ Bilgisayar Mühendisliği Robot İnsan Etkileşimi Uzmanı Doç. Dr. Hatice Köse, Koç Holding İnovasyondan Sorumlu Koordinatörü Murat Peksavaş, Akbank Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, multimedya ve enstalasyon sanatçısı Ayşe Gül Süter, sanatçı ve NOHlab’ın kurucusu Candaş Şişman, sanatçı, akademisyen, tasarımcı ve müzisyen Selçuk Artut’un yer aldığı jüri tarafından seçilen on dört projenin izleyiciyle buluştuğu serginin küratörlüğünü Esra Özkan üstlendi.

Sergide veri sanatı, biyoloji sanatı, hibrid sanat ve yeni medya kategorilerinde; Ali Al Samarei - Andre Karge & Gökçen Dilek Açay - Ayşe Hilal Ateş - Berk Yüksel - Didem Toy & Esra Çomu - Elif Esen & Neşe Topcuoğlu - Ersin Öztürk - Hasan İlkan Cebeci - Merve Güzel & Oğuz Emre Bal - Murat Can Kurşun - Oğuz Emre Bal - Özcan Saraç - Özgür Ballı - SM Abdullah Al Mamun’un çalışmaları yer aldı.

Paylaş

ETKİNLİKLER

Tümü