loader

 • Artful Living

  Sanat ve bilimin bir toplumun en temel yapı taşları olduğu fikri üzerine kurulu ‘Artful Living’ konseptiyle Bay İnşaat, pozitif bir dönüşümün parçası olarak bırakabileceği en iyi mirasın sanat ve bilim ile donatılmış bir toplum olduğuna inanıyor.

  Bay İnşaat tarafından oluşturulan ve desteklenen, 42 Maslak’ın ruhuna işlenen ‘Artful Living’ konsepti yaşam ve sanatın iç içe olduğu bir yaşam sunuyor. Sanatın sadece sergi ve gösteri alanları içerisinde değil, kent hayatının ve güncel yaşantımızın her noktasında yer almasını sağlıyor.

  Türkiye’nin en etkin sanat platformlarından biri haline gelen Artful Living, sanata ve sanatçılara uluslararası platformda destek veriyor. Böylece dünyada ve ülkemizde önemi giderek artan çağdaş sanatın buluşma ve gelişme sahası haline geliyor.

  Devamı >
 • 'Yüzler' Sergisi ile LÖSEV'e Destek

  InStyle Türkiye’nin 100'üncü sayısı için düzenlenen ‘YÜZLER’ Sergisi, 42 Maslak ART!SPACE (Satış Ofisi)’de muhteşem bir gece ile açıldı. Tüm gelirin LÖSEV’e bağışlandığı sergi 1 Eylül'e kadar ziyaret edilebilir.

  Türkiye'nin kendi alanında önde gelen ve fotoğraf sanatıyla yakından ilgilenen 50 ismi, NIKKEI-MDG bünyesinde yer alan stil dergisi InStyle Türkiye'nin 100'üncü sayısı için çevrelerinde gördüğü “Yüzleri” farklı bakış açılarıyla fotoğraf karelerine taşıdı. Ünlü isimlerin objektiflerine yansıyan bu özel fotoğraf kareleri, “50 Fotoğrafçı, 50 Yüz” temalı “YÜZLER’’ sergisinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

  Bay İnşaat’ın Sanat portalı Artfulliving.com.tr’nin de desteği ile 42 Maslak ART!SPACE ‘de özel bir etkinlikle açılışı gerçekleştirilen sergiye; Erol-Ceylin Özmandıracı, Şafak-Stella Levi ve Zeynep Salman ev sahipliğinde iş, sanat, medya ve cemiyet çevresinden çok sayıda tanınmış isim katıldı. InStyle Türkiye dergisinin 100. sayısını kutlamak için bir araya gelen eserlerin satışından elde edilecek tüm gelirin LÖSEV'e bağışlanacağı bu özel serginin açılışında konuşan InStyle Türkiye Genel Yayın Direktörü İçim Gömüç, "2006 yılında basın sektörüne, 'Merhaba,' diyen InStyle Türkiye’nin 100. sayısını kutluyor olmak, benim ve NIKKEI-MDG ekibi için çok gurur verici. Böylesine özel bir sergiyi hayata geçirebildiğimiz için emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Ayrıca bu değerli isimlerin katılımıyla gerçekleşen ‘YÜZLER’ Sergisi ile LÖSEV’e katkıda bulunuyor olmaktan ötürü çok mutluyuz. Herkese çok teşekkür ederiz“ dedi. Küratörlüğünü Marcus Graf'ın yaptığı ve 1 Eylül'e kadar sürecek olan sergideki imzalı fotoğrafların satışı, www.Artfulliving.com.tr üzerinden devam edecek.

  InStyle ‘YÜZLER’ Sergisinde yaşamın içinden süzdüğü kareleri paylaşan 50 fotoğrafçı şu isimlerden oluşuyor: Alphan Eşeli, Ara Güler, Arhan Kayar, Arslan Sükan, Ayşegül Dinçkök, Ayten Alpün, Bennu Gerede, Bige Yalın, Burak Ertaş, Candaş Arın, Cem Boyner, Cihan Alpgiray, Çağan Irmak, Çiler Geçici, Deniz Akel, Deniz Özgün, Derin Sarıyer, Emrah Yücel, Emre Doğru, Emre Güven, Ertuğrul Özkök, Koray Birand, Koray Erkaya, Koray Parlak, Lal Dedeoğlu, Levent Özçelik, Mehmet Günyeli, Mehmet Turgut, Merve Hasman, Murad Küçük, Murat Daltaban, Murat Tabanlıoğlu, Mustafa Koç, Mustafa Seven, Nihat Odabaşı, Özlem Avcıoğlu, Sedef Delen, Selman Bilal, Serdar Bilgili, Serdar Erener, Serhat Hayri, Serkan Şedele, Sıtkı Kösemen, Sinan Çetin, Şebnem Çapa, Tamer Yılmaz, Ümit Savacı, Zekai Demir, Zeynel Abidin Ağgül, Zeynep Özyılmazel.

  Devamı >
 • Engelsiz Canlar Trafikte

  Bay İnşaat, Türkiye Engelsizler Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi (TEKSEM)’nin yürüttüğü “Engelsiz Canlar Trafikte” projesi kapsamında sahnelenen Haylaz Kedi Trafikte adlı müzikal çocuk oyununa destek verdi.

  Trafik kazaları ve ilk yardım sırasında yapılan hatalara dikkat çekmek için yürütülen Engelsiz Canlar Trafikte projesi kapsamında hazırlanan oyun, 11 Aralık 2013 itibariyle İstanbul, Çanakkale, Aydın, Antalya ve Van olmak üzere 5 ilde 50 köy okulunda seyirci önüne çıktı.

  Engellilerin sosyal yaşamlarına farkındalık katmak ve eğitimlerine kaynak yaratılması amacıyla gerçekleştirdiği TEKSEM proje ekibinde; görme, ortopedik engelli ve gönüllü olarak çalışanlar yer almaktadır. Engellilerin eğitim seviyesini yükseltmeyi hedefleyen TEKSEM, her yıl 121 engelli çocuğa burs vermektedir.

  Devamı >
 • Avrupa Sanat Ödülleri

  Bay İnşaat-42 Maslak projesi ana sponsorluğunda, Açık Kapı Sosyal Sorumluluk Derneği işbirliği ile sanat platformunda büyük önem taşıyan Sovereign Art Foundation- Avrupa Sanat Ödülü Sergisi Hasköy Yün İplik Fabrikası'nda sanat severler ile buluştu.

  Tim Marlow, Marc –Olivier Wahler, Philly Adams, Başak Şenova ve Ali Akay'dan oluşan seçici kurul 30 sanatçının eserini sergilemeye layık buldu. Öte yandan finale kalan 30 güncel sanatçının eserini sanat tutkunlarıyla buluşturan serginin, genç sanatçıları uluslararası alanda sanat dünyasının önemli küratör ve sanat kurumlarıyla buluşturan bir misyonu da bulunmakta. sergide yer alan 30 sanatçının eseri 29 Kasım gecesi düzenlenen özel bir gala yemeğiyle açık artırmayla satışa sunuldu.

  Gala yemeği için satılan davetiyelerin tamamı ve geceden elde edilen gelirin %50'si Açıkkapı Derneği'nin "Koruyucu Ruh Sağlığı" projesi kapsamında fiziksel ve sosyal açıdan dezavantajli çocukların rehabilitasyonu için kullanılacak.

  Devamı >
 • Stars of İstanbul

  Sanatçı Gürbüz Doğan Ekşioğlu'nun 42 Maslak için tasarımını yaptığı "Barışın Yıldızı" ile temsil edilecek olan Bay İnşaat, sosyal sorumluluk projelerinin en değerlilerinden biri olan "STARS OF ISTANBUL" ile eğitime ihtiyaç duyan 100 çocuğun diplomalarını almasını sağlıyor.

  Birleşmiş Milletler ile UNICEF'in hedefi olan 2015'e kadar 'Temel Eğitimsiz Çocuk Kalmasın' amacına öncülük etmek üzere UNICEF Türkiye işbirliğiyle, "çocukların geleceği parlasın" hareketinin en büyük adımı olan "STARS OF ISTANBUL " 8 Eylül 2011 lansman gecesi ile açıldı.

  Bay İnşaat 42 Maslak, 2011 yılında başlanan sanat konusundaki sosyal sorumluluk projelerine destek çalışmalarını, gerek projeler üretip yepyeni sosyal sorumluluklara imza atarak, gerekse inandığı projelerin yanında yer alarak bundan sonraki zamanlarda da devam ettirecektir.

  Devamı >

SİZİ ARAYALIM

İLGİLENDİĞİNİZ TÜR