SOSYAL SORUMLULUK

42 Maslak

GERİ

BENİM ORMANIM

Doğaya Karşı Sorumluluğumuz Var

Çevre dostu ve enerji tasarrufu sağlayan projelere imza atan Bay İnşaat, TEMA Vakfı ile aracılığıyla Benim Ormanım projesi kapsamında yaptığı her konutun toplam metrekaresinin beş katı kadar sahayı ağaçlandırıyor.  

Bay İnşaat ağaçlandırma çalışmalarıyla bugüne kadar Tekirdağ ilinde 8.900 adet fidanın ve İzmir Beydağ’da 22.800 adet fidanın toprakla buluşmasına katkı sağladı. Bu çalışmaları kapsamında bugüne kadar toplam 230 bin metrekarelik alanın ağaçlandırılmasına katkıda bulunan Bay İnşaat, daha yeşil bir Türkiye için ağaçlandırma çalışmalarına devam ediyor.  

BENİM SANATIM

ArtfulLiving

Sanat ve bilimin bir toplumun en temel yapı taşları olduğu fikri üzerine kurulu ‘ArtfulLiving’ konseptiyle Bay İnşaat, pozitif bir dönüşümün parçası olarak bırakabileceği en iyi mirasın sanat ve bilim ile donatılmış bir toplum olduğuna inanıyor.

Bay İnşaat tarafından oluşturulan ve desteklenen, 42 Maslak’ın ruhuna işlenen ‘ArtfulLiving’ konsepti yaşam ve sanatın iç içe olduğu bir yaşam sunuyor. Sanatın sadece sergi ve gösteri alanları içerisinde değil, kent hayatının ve güncel yaşantımızın her noktasında yer almasını sağlıyor. Türkiye’nin en etkin sanat platformlarından biri haline gelen ArtfulLiving, sanata ve sanatçılara uluslararası platformda destek veriyor. Böylece dünyada ve ülkemizde önemi giderek artan çağdaş sanatın buluşma ve gelişme sahası haline geliyor.

'Yüzler' Sergisi ile LÖSEV'e Destek

InStyle Türkiye’nin 100'üncü sayısı için düzenlenen ‘YÜZLER’ Sergisi, 42 Maslak ART!SPACE (Satış Ofisi)’de muhteşem bir gece ile açıldı. Tüm gelirin LÖSEV’e bağışlandığı sergi 1 Eylül'e kadar ziyaret edilebilir.

Türkiye'nin kendi alanında önde gelen ve fotoğraf sanatıyla yakından ilgilenen 50 ismi, NIKKEI-MDG bünyesinde yer alan stil dergisi InStyle Türkiye'nin 100'üncü sayısı için çevrelerinde gördüğü “Yüzleri” farklı bakış açılarıyla fotoğraf karelerine taşıdı. Ünlü isimlerin objektiflerine yansıyan bu özel fotoğraf kareleri, “50 Fotoğrafçı, 50 Yüz” temalı “YÜZLER’’ sergisinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Bay İnşaat’ın Sanat portalıArtfulliving.com.tr’nin de desteği ile 42 Maslak ART!SPACE ‘de özel bir etkinlikle açılışı gerçekleştirilen sergiye; Erol-Ceylin Özmandıracı, Şafak-Stella Levi ve Zeynep Salman ev sahipliğinde iş, sanat, medya ve cemiyet çevresinden çok sayıda tanınmış isim katıldı. InStyle Türkiye dergisinin 100. sayısını kutlamak için bir araya gelen eserlerin satışından elde edilecek tüm gelirin LÖSEV'e bağışlanacağı bu özel serginin açılışında konuşan InStyle Türkiye Genel Yayın Direktörü İçim Gömüç, "2006 yılında basın sektörüne, 'Merhaba,' diyen InStyle Türkiye’nin 100. sayısını kutluyor olmak, benim ve NIKKEI-MDG ekibi için çok gurur verici. Böylesine özel bir sergiyi hayata geçirebildiğimiz için emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Ayrıca bu değerli isimlerin katılımıyla gerçekleşen ‘YÜZLER’ Sergisi ile LÖSEV’e katkıda bulunuyor olmaktan ötürü çok mutluyuz. Herkese çok teşekkür ederiz“ dedi. Küratörlüğünü MarcusGraf'ın yaptığı ve 1 Eylül'e kadar sürecek olan sergideki imzalı fotoğrafların satışı, www.Artfulliving.com.tr üzerinden devam edecek.

InStyle ‘YÜZLER’ Sergisinde yaşamın içinden süzdüğü kareleri paylaşan 50 fotoğrafçı şu isimlerden oluşuyor: Alphan Eşeli, Ara Güler, Arhan Kayar, Arslan Sükan, Ayşegül Dinçkök, Ayten Alpün, Bennu Gerede, Bige Yalın, Burak Ertaş, Candaş Arın, Cem Boyner, Cihan Alpgiray, Çağan Irmak, Çiler Geçici, Deniz Akel, Deniz Özgün, Derin Sarıyer, Emrah Yücel, Emre Doğru, Emre Güven, Ertuğrul Özkök, Koray Birand, Koray Erkaya, Koray Parlak, Lal Dedeoğlu, Levent Özçelik, Mehmet Günyeli, Mehmet Turgut, Merve Hasman, Murad Küçük, Murat Daltaban, Murat Tabanlıoğlu, Mustafa Koç, Mustafa Seven, Nihat Odabaşı, Özlem Avcıoğlu, Sedef Delen, Selman Bilal, Serdar Bilgili, Serdar Erener, Serhat Hayri, Serkan Şedele, Sıtkı Kösemen, Sinan Çetin, Şebnem Çapa, Tamer Yılmaz, Ümit Savacı, Zekai Demir, Zeynel Abidin Ağgül, Zeynep Özyılmazel.

Engelsiz Canlar Trafikte

Bay İnşaat, Türkiye Engelsizler Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi (TEKSEM)’nin yürüttüğü “Engelsiz Canlar Trafikte” projesi kapsamında sahnelenen Haylaz Kedi Trafikte adlı müzikal çocuk oyununa destek verdi.

Trafik kazaları ve ilk yardım sırasında yapılan hatalara dikkat çekmek için yürütülen Engelsiz Canlar Trafikte projesi kapsamında hazırlanan oyun, 11 Aralık 2013 itibariyle İstanbul, Çanakkale, Aydın, Antalya ve Van olmak üzere 5 ilde 50 köy okulunda seyirci önüne çıktı.

Engellilerin sosyal yaşamlarına farkındalık katmak ve eğitimlerine kaynak yaratılması amacıyla gerçekleştirdiği TEKSEM proje ekibinde; görme, ortopedik engelli ve gönüllü olarak çalışanlar yer almaktadır. Engellilerin eğitim seviyesini yükseltmeyi hedefleyen TEKSEM, her yıl 121 engelli çocuğa burs vermektedir.

Avrupa Sanat Ödülleri

Bay İnşaat-42 Maslak projesi ana sponsorluğunda, Açık Kapı Sosyal Sorumluluk Derneği işbirliği ile sanat platformunda büyük önem taşıyan Sovereign Art Foundation- Avrupa Sanat Ödülü Sergisi Hasköy Yün İplik Fabrikası'nda sanat severler ile buluştu.

Tim Marlow, Marc –OlivierWahler, Philly Adams, Başak Şenova ve Ali Akay'dan oluşan seçici kurul 30 sanatçının eserini sergilemeye layık buldu. Öte yandan finale kalan 30 güncel sanatçının eserini sanat tutkunlarıyla buluşturan serginin, genç sanatçıları uluslararası alanda sanat dünyasının önemli küratör ve sanat kurumlarıyla buluşturan bir misyonu da bulunmakta. sergide yer alan 30 sanatçının eseri 29 Kasım gecesi düzenlenen özel bir gala yemeğiyle açık artırmayla satışa sunuldu.

Gala yemeği için satılan davetiyelerin tamamı ve geceden elde edilen gelirin %50'si Açıkkapı Derneği'nin "Koruyucu Ruh Sağlığı" projesi kapsamında fiziksel ve sosyal açıdan dezavantajli çocukların rehabilitasyonu için kullanılacak.

Stars of İstanbul

Sanatçı Gürbüz Doğan Ekşioğlu'nun 42 Maslak için tasarımını yaptığı "Barışın Yıldızı" ile temsil edilecek olan Bay İnşaat, sosyal sorumluluk projelerinin en değerlilerinden biri olan "STARS OF ISTANBUL" ile eğitime ihtiyaç duyan 100 çocuğun diplomalarını almasını sağlıyor.

Birleşmiş Milletler ile UNICEF'in hedefi olan 2015'e kadar 'Temel Eğitimsiz Çocuk Kalmasın' amacına öncülük etmek üzere UNICEF Türkiye işbirliğiyle, "çocukların geleceği parlasın" hareketinin en büyük adımı olan "STARS OF ISTANBUL " 8 Eylül 2011 lansman gecesi ile açıldı.

Bay İnşaat 42 Maslak, 2011 yılında başlanan sanat konusundaki sosyal sorumluluk projelerine destek çalışmalarını, gerek projeler üretip yepyeni sosyal sorumluluklara imza atarak, gerekse inandığı projelerin yanında yer alarak bundan sonraki zamanlarda da devam ettirecektir.

BENİM DESTEĞİM

Yılın İş İnsanları' 12 Ödül Töreni

Ekonomist Dergisi tarafından her yıl düzenlenen ‘Yılın İş İnsanları Ödül Töreni’nin 22’incisi, Bay İnşaat 42 Maslak işbirliğiyle 15 Mart 2013 gecesi RenaissanceBosphorus otelinde gerçekleştirildi.

Geceye iş ve ekonomi dünyasının önde gelenleri, medya yöneticileri ve özel davetlilerin katılımıyla yoğun ilgi oldu.

'Young Presidents Organization' ile Yeni Yıl Partisi

Bay İnşaat, dünyada 120’den fazla ülkede 20 bin üyesi bulunan ve toplamda yıllık 6 trilyon dolar gelir elde eden şirketlerin üst düzey yöneticileri, Genç Başkanlar Organizasyonu (YoungPresidentsOrganization-YPO) ile buluştu.

YPO’nun geleneksel buluşma yemeğine sponsor olan Bay İnşaat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı; Günümüzde 15 milyon kişiye istihdam sağlayan YPO üyesi şirketlerin özellikle Türkiye yatırımlarını arttırmalarının ekonomiye de katkı sağlayacağını belirtti.

Klasik Otomobil Cumhuriyet Rallisi

Bay İnşaat - 42 Maslak, Klasik Otomobil Cumhuriyet Rallisine start verdi. Geçmiş ve geleceği buluşturan özel bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Modern İstanbul'un yeni yüzü Maslak'ta dengeleri değiştirmeye hazırlanan Bay İnşaat - 42 Maslak projesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin 89'uncu yılı adına yapılan Klasik Otomobil Cumhuriyet Rallisi'nin başlangıç noktası oldu. Rallinin start sponsorluğunu üstlenen proje sanat başta olmak üzere bir çok alandaki çalışmalara destek olmaya devam ediyor. Kendilerine özgü bir ralli disiplini olan Klasik Otomobil Cumhuriyet Rallisi, Bay İnşaat'ın 42 Maslak projesinden start aldıktan sonra Saray, Kıyıköy, Kırklareli güzergâhını izleyerek Edirne'ye ulaştı. Aynı gün dünya kültür mirası olan Selimiye Camii'ni ziyaret eden klasikler, 7 Ekim sabahı Babaeski, Lüleburgaz, Çatalca güzergâhını izleyerek Nuruosmaniye'de ralliyi sonlandırdı. Klasik Otomobil Cumhuriyet Rallisi'ne Can Ergene ve Yonca Ergene 1968 F Mercedes Benz, Dilek Altınay ve Lara Altınay 1965 F Ford Mustang, Kerim Yardımcı ve Deniz Yardımcı 1968 F Mercedes Pagoda, Serdar Yanaşan ve Esen Yanaşan 1970 G Ford Galaxie 500 model otomobilleriyle katıldı. Yarışmacılar Bay İnşaat - 42 Maslak Satış ofisinde yarış öncesi kahvaltılarını yaptılar. Kahvaltı sonrası gerçekleşen basın toplantısı ve yarış briefingi ardından 38 klasik otomobil start aldı.