loader

42 Maslak Yatay Ofisler, LEED Platinum Yeşil Bina Sertifikası Sahibi

Mimari tasarımı LEED Yeşil Bina Sertifikası alınması amacıyla hazırlanan 42 Maslak, arazinin sağlamlığı, düşük enerji tüketimi, ses ve ısı izolasyonu malzeme ve iç ortam kalitesi gibi kriterlerinde yüksek bir performans sergiliyor.

Bu sayede 42 Maslak Yatay Ofisleri, Türkiye'de LEED Platinum Yeşil Bina sertifikasına sahip olan ilk, dünyada ise 123. shell & core kategorisinde ticari ofis ünvanını taşıyor.

42 Maslak’a 3. LEED Sertifikası: LEED GOLD

Bay İnşaat tarafından Maslak’ta hayata geçirilen 42 Maslak, ABD’deki Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilen ve yeşil bina standartlarına uygun yapılara verilen “Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik (LEED)” Sertifikası’nı Gold seviyesinde aldı!

2014 yılında Ofis 2 ve Ofis 3 blokları ile Türkiye’nin ilk LEED Platinum sertifikasını alan 42 Maslak; şimdi de A Kule’deki Rezidans ve Penthouse’larıyla LEED GOLD seviyesinde sertifika almayı başararak sürdürülebilirlik konusundaki ciddiyetini bir kez daha kanıtlamış oldu.

Doğaya ve insana saygılı, sürdürülebilir binalar yaparak gelecek nesillere daha güzel bir dünya bırakmak için çalışmalarımıza son sürat devam ediyoruz.

SİZİ ARAYALIM

İLGİLENDİĞİNİZ TÜR