“İstanbul’dan İzler” sergisi açıldı!

Dört ayrı sanatçının İstanbul’dan etkilenerek yaptığı çalışmaları bir araya getiren ‘İstanbul’dan İzler’ adlı sergi 15 Haziran’da sanatseverlerle buluştu. Gama Art Gallery iş birliğiyle Art!SPACEGallery’de açılan sergi,Eylül ayına kadarkadar görülebilecek.

Sanatla iç içe bir yaşam seçeneği sunan 42 Maslak, sanat tutkunlarını ilgi çekici bir sergiyle buluşturdu. Gama Art Gallery’ninDominiqueBarreau, EricPeyret, Esra Meral Demircan ve Murat İrtem’in eserlerinden oluşturduğu “İstanbul’dan İzler” karma sergisi, 15 Haziran’da Art!SPACEGallery’deaçıldı. Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı ve 42 Maslak Satış ve Pazarlama Direktörü Zeynep Salman’ın ev sahipliğinde gerçekleşen serginin açılışına sanat, cemiyet ve iş hayatının tanınmış simalarından çok sayıda kişi katıldı.

Geçtiğimiz yıllarda Gama Art Gallery’nin davetlisi olarak farklı zamanlarda İstanbul’a gelen ve İstanbul üzerine uzun süreli sanat çalışmaları yapan DominiqueBarreau ve EricPeyret’inİstanbul’u yaşayarak şehrin kendilerinde bıraktığı izlenimleri aktardıkları resimlersergide izleyicilere sunuluyor. Sergide Türk sanatçı Esra Meral Demircan’ın İstanbul’a dair hayranlığının yansımalarından oluşan eserleri sergilenirken keçe gibi farklı malzemeler kullanarak kent masalları anlatan eserleri ile bilinen Murat İrtem’in çalışmaları da yer alıyor.

Paylaş

ETKİNLİKLER

Tümü