loader
 • ‘Atölye Maslak’ Çocukları Ağırladı

  Ana sponsorluğunu üstlendiğimiz “Atölye Maslak” sergisi kapsamında 20 Haziran Cumartesi günü 7-14 yaş arası çocuklar ve aileleriyle gerçekleştirilen “Maker Workshop” etkinliğinde sanat, zanaat, tasarım ve 3D printing teknolojisine dair keyifli paylaşımlar yaşandı.

  42 Maslak Art!SPACE’de “Atölye Maslak” sergisinin küratörlerinden Ali Bakova'nın “zanaat/usta nedir?”, “sanat/sanatçı nedir?”, “tasarım/tasarımcı nedir?' konuları çerçevesinde, karşılıklı soru cevap sohbeti ile başlayan etkinlik; küratör Gökhan Karakuş’un çocuklar ve aileleriyle birlikte, Ofis Sokağı’nda gerçekleştirdiği Atölye Maslak sergi gezisi ile devam etti.

  Son olarak; Kemiq markasının sahibi ve kurucusu Cahit Ogün Onat’ın bilgisayar ekranında uygulamalı olarak tasarım yapmayı ve 3D printing teknolojisini anlattığı ve seçilen bazı eserlerin 3 boyutlu yazma teknolojisi ile küçük ölçekli üretilmesini izleyen çocuklar ve ebeveynler sanat, tasarım ve teknoloji dolu keyifli dakikalar geçirdi.

  Devamı >
 • “Atölye Maslak” Sergi Açılışı

  Sanatın yaşamı zenginleştirmesinden ilham alan “Artful Living” konseptini özgün ve nitelikli projelerle sürdürmeye devam eden 42 Maslak, 11 Haziran Perşembe günü ana sponsoru olduğu ‘’Atölye Maslak’’ sergisinin açılışına ev sahipliği yaptı.

  Sanatın yaşamı zenginleştirmesinden ilham alan “Artful Living” konseptini özgün ve nitelikli projelerle sürdürmeye devam eden 42 Maslak, 11 Haziran Perşembe günü ana sponsoru olduğu ‘’Atölye Maslak’’ sergisinin açılışına ev sahipliği yaptı. Ali Bakova ve Gökhan Karakuş’un küratörlüğünü üstlendiği serginin açılışına ateş dansçısının büyüleyici performansı geceye damgasını vurdu. Maslak Oto Sanayi bölgesinde faaliyet gösteren otomobil ve mekanik ustalarının yanı sıra atölyelerde çalışan tasarımcı, sanatçı, fotoğrafçı, dijital medya uzmanı gibi sanatçıların eserlerini bir araya getiren “Atölye Maslak” sergisi 14 Ağustos tarihine kadar 42 Maslak Art!SPACE ve Ofis Sokağı’nda ziyaret edilebilir.

  Devamı >
 • Contemporary Istanbul'14

  42 Maslak, uluslararası çağdaş sanat fuarı Contemporary Istanbul 2014’ün ortak sponsoru oldu

  Artful Living konseptiyle yükselen BAY İnşaat 42 Maslak projesi, 13 – 16 Kasım 2014 tarihleri arasında gerçekleşen Contemporary Istanbul’un ortak sponsoru oldu. 12 Kasım’da Contemporary Istanbul 2014 ön izleme ve açılış kokteylinde VIP sanatseverleri 42 Maslak Lounge alanında ağırladı. Sanat fuarı boyunca genç sanatçı Candaş Şişman’ın, İlhan Koman’ın heykellerinden esinlenerek tasarladığı Flux adlı çalışması, Ozan Türkkan’ın doğanın sürekli mutasyon halindeki devamlılığı anlatan soyut video çalışması Hyper­D ve yine aynı sanatçının zihin durumlarının hareketli imge soyutlaması olan Bipolar Fraktal isimli çalışması 42 Maslak standında sanatseverlerle buluştu. Erdal İnci’nin yanan bir kağıdın makro görüntüsünü temel alan eseri Burning de 42 Maslak standındaydı.

  Eş zamanlı olarak, ART!SPACE'de Doç. Dr. Ebru Yetişkin küratörlüğünde, sanatçıları Mehmet Çeper ve Mehmet Ali Boran'ın 'Bilinmeyen Kod' adlı fotoğraf ve video yerleştirme çalışmalarının yer aldığı serginin, özel düzenlenen akşam yemeği ile açılışını yaptı.

  “Bilinmeyen Kod” sergisini ART!SPACE’de sergileyen 42 Maslak aynı akşam, ünlü isimlerin katılımlarıyla DRINK.FOOD.PARTY: Bilinmeyen kod Parti’sine de ev sahipliği yaptı. Alışılmışın dışında festival havasında gerçekleşen eğlenceli partide sokak satıcıları da yer aldı. Patlamış mısırdan, tavuklu pilava, kestaneden kokoreçe kadar tüm klasik lezzetler misafirlerle buluşturuldu.

  Aynı tarihlerde yerli ve yabancı sanatseverlerin katılımıyla, “Bilinmeyen Kod” sergisine VIP tur düzenlendi. Sergi Küratörü Dr. Ebru Yetişkin, VIP tura katılan tüm sanatseverlere tek tek eserleri tanıttı ve anlattı.

  Büyük ilgi gören etkinliklerde aralarında Ahmet-Suzan Keleş, Ali Selçuk, Ahmet Güneştekin, Bedri-Sibel Baykam, Ali-Rabia Güreli, Güneri Civaoğlu, Hakan Yurtsever, Rıza Büyükuğur, İdil Unan, Maide Kurttepeli, Nefise (Karatay)-Yusuf Day, Ruggero Rosfer, Esra Kaktüs, Vedat Alaton, Merve Yöneyman, Feryal Gülman, Ralf Tezman, Abdullah-Selin Burnaz, Günseli Kato gibi cemiyet ve iş dünyasının önemli isimleri bir araya geldi.

  Devamı >
 • İstanbul Resitalleri

  Ünlü Fransız Piyano Virtüözü Laure Favre - Kahn; Bay İnşaat ve Artful Living Tarafından Düzenlenen ‘Özel Gala Resitali'nde Sakıp Sabancı Müzesi (SSM) ‘The Seed'de Sahne Aldı.

  Bay İnşaat Artful Living tarafından düzenlenen Gala Gecesi kapsamında romantik Fransız piyano virtüözü Laure Favre – Kahn İstanbul'daydı. İki konser veren sanatçının 15 Kasım 2013 Cuma akşamı Sakıp Sabancı Müzesi (SSM) ‘The Seed'de Bay İnşaat ve Artful Living misafirlerine özel “Gala Resitali' gerçekleşti. İş, sanat ve cemiyet dünyasının ünlü yüzleri geceye büyük ilgi gösterdiler.

  Sanattan ilham alan yaşam alanları felsefesi ile sektöründe farklı bir kulvar yaratan Bay İnşaat, sanat etkinliklerine de destek veriyor. Artful Living konsepti ile mimari tasarımdan sunacağı yaşam tarzına her noktada sanat ve hayatı bir araya getiren Bay İnşaat - 42 Maslak, kentin sanat ajandasına da katkıda bulunuyor.

  Bay İnşaat, İstanbul Resitalleri kapsamında 2011 yılında Londra Filarmoni Orkestrası ile sahneye çıkan Alman piyanist Igor Levit ve Fransız piyano ekolünün en önemli temsilcilerinden kabul edilen ünlü piyanist Eric Le Sage'e, 2012 yılında Fransa'da ‘Yılın Sanatçısı' seçilen Fransız çelist Ophélie Gaillard ve klasik müzik festivallerinin baş davetlisi Japon asıllı Alman virtüöz Mono Asuka Ott'a, 2013 yılında “Piyanonun Gerçek Şairi” olarak tanımlanan dünyanın en önemli Beethoven yorumcularından John O'Conor'a ev sahipliği yapmıştı.

  Devamı >

SİZİ ARAYALIM

İLGİLENDİĞİNİZ TÜR