loader
 • Modül İstanbul ‘‘Sound Design Art’’ Festivali ile Açılıyor!

  Türkiye’nin gözde tasarım markalarının tek bir çatı altında bir araya gelmesiyle oluşan yeni mağazacılık konsepti Modül İstanbul, 42 Shops’un sanat ve tasarımla iç içe dünyasında yerini alıyor.

  Maslak’ta her an yaşayan bir gastronomi, eğlence, alışveriş ve sanat merkezi olarak hayata geçen 42 SHOPS, Doğuş Müşteri Sistemleri tarafından geliştirilen yaşam tarzı mobil uygulaması ZUBİZU iş birliğiyle Modül İstanbul’u hayata geçiriyor.

  Modül İstanbul’un açılışına 42 Shops tarafından düzenlenen ‘’Sound Design Art’’ festivali eşlik ediyor. Modül İstanbul 30 Kasım'da Sound Design Art Festivali ile açılıyor. 4 Aralık'a kadar sürecek ücretsiz festivalimize tüm alışveriş ve eğlence severleri bekliyoruz. Sound Design Art Festivali takvimi ve adres bilgisi için; www.modulistanbul.com

  Sound Design Art Festivalinde Neler Var?
  Konserler
  Canlı Müzik
  DJ Performansları
  Her gün Happy Hour Partileri
  Çocuk Etkinlikleri
  Ses ve Işık Gösterileri
  Dijital Art Şovlar
  Söyleşiler
  Sanat Galerileri Etkinlikleri
  Virtual Reality Etkinliği
  Sokakta Müzik
  Sokakta Klasik Otomobiller
  Kahve Tadımları & Barista Show
  Spor Aktiviteleri
  5 gün boyunca indirimli Alışveriş
  Restoranlarda indirimli Menüler

  Devamı >
 • 42 Maslak’ta Açık Hava Sineması Keyfi!

  Maslaklıları ilgi çekici etkinliklerle buluşturan 42 Maslak, 14 Haziran akşamı keyifli bir açık hava sineması gösterimine ev sahipliği yaptı.

  GQ dergisi tarafından organize edilen etkinlik, Nike ana sponsorluğunda gerçekleşti. Forrest Gump filminin gösterildiği açık hava film gösterimine Porshe Club üyeleri de katıldı.

  Klasik Otomobil Kulübü’nün renk kattığı akşamda sinemaseverler şehrin merkezinde açık havada film izlemenin keyfini yaşadılar.

  Devamı >
 • Köklü Lezzetleri Bir Araya Getiren Türk Lezzet Müzesi Tanıtımı

  81 il ve 22 ayrı yörenin en az 25 yıllık köklü lezzet markalarını 42 Maslak’ta bir araya getirecek olan Türk Lezzet Müzesi’nin tanıtım toplantısı 24 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşti.

  Türkiye’nin yerel lezzetlerini koruyan ve üreten seçkin markaların temsilcilerini bir araya getiren Türk Lezzet Müzesi, gastronomi dünyasına büyük bir yenilik getirmeye hazırlanıyor.

  Türkiye’nin en meşhur kuru fasulyecisinden en lezzetli pidecisine, simitçiden midyeciye, mısırcıdan kestaneciye seyyar satıcılar Türk Lezzet Müzesi’nde modern ve hijyenik bir ortamda tek bir çatı altında toplanacak. Tek katta 6 bin metrekare alanda, 20-200 metrekare arası 45 kiralık lokanta/dükkana ev sahipliği yapacak olan Türk Lezzet Müzesi, 1.800 kişilik ortak alan oturma kapasitesine ve 600 kişilik açık oturma alanına sahip olacak. Gurme yazar Mehmet Yaşin’in de destek olduğu Türk Lezzet Müzesi’nde markaların lezzetlerinin hikayesinin paylaşılacağı ve dünya lezzetlerinin hikayelerinin dinleneceği bir mutfak atölyesi de yer alacak. Müze’de ülkenin en özgün, kaliteli ve lezzetli ürünleri tadılabilecek, satın alınabilecek ve lezzet deneyimi hakkında bilgi sahibi olunabilecek.

  Günde 6 bin ziyaretçiyi hedefleyen Türk Lezzet Müzesi gurmelerin, ailelerin, yerli/yabancı turistlerin çekim merkezi olacak. Beş yıl içinde Antalya’da, Ankara’da, Doha’da, Dubai ve Abu Dhabi’de katılımcı markaların da yer aldığı Türk Lezzet Müzesi açılması planlanıyor.

  Devamı >
 • 42 SHOPS ve ZUBİZU, Alışverişte Yeni Konsept Yaratan Modül İstanbul Design Lab’ı Tanıttı!

  Bay İnşaat yatırımıyla çok yakında açılışı gerçekleşecek 42 SHOPS ve Doğuş Müşteri Sistemleri’nin mobil uygulaması ZUBİZU, alışveriş anlayışına yeni bir soluk getirecek Modül İstanbul Design Lab için iş birliğine imza attı.

  5 Nisan’da Art!SPACE Gallery’de yapılan Modül İstanbul Design Lab tanıtım toplantısında en gözde marka sahipleri bir araya geldi. Toplantıya Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı ile Doğuş Müşteri Sistemleri CEO’su Hakan Kaplan’ın yanı sıra projenin marka danışmanlığını üstlenen Canan & İris Concept Events kurucuları İris Hatem ve Canan Köksal ile işletme ve operasyon süreçlerinden sorumlu Operations Business Solutions kurucusu Perviz Resuli de katıldı.

  Cam eşyadan seramiğe, tekstilden ev eşyasına, onlarca ürünü bir arada bulundurmayı hedefleyen Modül İstanbul Design Lab, 4 metrekareden 8 metrekareye kadar büyütülebilecek modüller halindeki mağazalardan oluşuyor. Bu sayede mağaza açmak isteyenler için özel bir fırsat olarak ön plana çıkıyor.

  Satış elemanı desteği opsiyonu, ortak veya özel kasa opsiyonu, hediye paketi noktası, concierge hizmeti, kapalı otopark ve vale hizmeti gibi imkanların da bulunduğu Modül İstanbul Design Lab, şehrin en özel markalarının buluşma noktası olacak.

  Devamı >
 • Art!SPACE Gallery’de, ArtBizTech Meetup9: “Görsel Düşünce ve Kavramsallaştırma”

  Bu ayki konusu “Yaratıcılık için Visual Thinking ve Kavramsallaştırma” olan ArtBizTech Meetup’larının dokuzuncusu, 12 Ekim Çarşamba günü 42 Maslak Art!SPACE Gallery’de düzenlendi.

  Bu ayki konusu “Yaratıcılık için Visual Thinking ve Kavramsallaştırma” olan ArtBizTech Meetup’larının dokuzuncusu, 12 Ekim Çarşamba günü 42 Maslak Art!SPACE Gallery’de düzenlendi.

  Organizasyonda Yaratıcı iş ve teknoloji çözümleri geliştirmek için gerekli olan “Visual Thinking” (Görsel Düşünme) ve “Conceptualization” (Kavramsallaştırma) yetkinliklerinin “Artful Thinking” (Sanatsal Düşünme) yaklaşımı ile nasıl geliştirilebileceği ele alındı. Farklı sektörlerden katılım gösteren iş ve teknoloji profesyonelleri de konu hakkındaki deneyimlerini aktarma fırsatı buldu.

  Etkinlikte Kavramsal Sanat’ın öncülerinden Marcel Duchamp’ın yaklaşımının ve bu yaklaşımın karmaşık iş dünyasında karşılaşılan sorunların kavramsallaştırılmasındaki önemi ile kullanılışı da masaya yatırıldı. Etkinliğimizin devamında, Türkiye’nin önde gelen sanatçılarının yer aldığı “Çağdaş Hikayeler” sergisindeki 60’a yakın eser, Çağla Cabaoğlu Art Gallery’nin sanat uzmanları eşliğinde incelenip eserlerin kavramsal olarak hangi sanatsal fikirleri ifade ettiği tartışıldı.

  Etkinliğin son bölümündeki atölye çalışmasında ise ArtBizTech Creators Lab bünyesinde, “Artful Thinking” perspektifi ve “Design Thinking” metodolojisi kullanılarak geliştirilmekte olan “The Mood of Being Always Connected” inovasyon projesinin kavramsallaştırma çalışması “Visual Thinking” tekniği uygulanarak birlikte gerçekleştirildi.

  Devamı >
 • 42 Shops & Art: Maslak, Özlemini Çektiği Gastronomi, Eğlence Ve Alışveriş Mahallesine Kavuşuyor

  Bay İnşaat, 80 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirdiği 42 Shops & Art adında sıradışı bir AVM’ye imza atmaya hazırlanıyor. Plazaları, rezidansları ve iş merkezleriyle İstanbul’un en değerli ve prestijli bölgesi Maslak, 42 Shops & Art ile ofis saatleri dışında da gündüzden geceye uzanan hareketli bir kültürel ve sosyal yaşama hazırlanıyor.

  Yeme içme mekanları, Açıkhava sineması, sanat galerileri, kültür merkezi, spor ve etkinlik alanları ile her an yaşayan bir gastronomi, eğlence ve alışveriş merkezi olmaya hazırlanan 42 Shops & Art, 2017 nin ilk aylarında yalnızca Maslak’ın değil İstanbul’un çekim merkezi olarak misafirleriyle buluşacak.

  21 Haziran Salı günü, 42 Shops & Art’ta yer alacak markalarla bir araya gelen Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı, 42 Shops & Art’ın, Bay İnşaat’ın 41 yılı aşan köklü ve seçkin inşaat geçmişinin gücü ve itibarını yansıttığına, yepyeni bir AVM konsepti sunduğuna değindi. “Bay İnşaat, dünyanın ve Türkiye’nin elit mimarları tarafından ve tamamen öz kaynaklarımız kullanılarak hazırlanan, hukuki altyapısı tamamlanmış, ruhsatı alınmış, imar yönetmeliklerine uygun yaşam projelerini inanç, azim ve kararlılık ile hayata geçiriyor” diyen Özmandıracı, şöyle devam etti: “Türkiye’nin ekonomisinin yavaşladığının söylendiği bir dönemde 80 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen 42 Shops & Art alışveriş merkezi, 27 bin 500 metrekare toplam kiralanabilir açık ve kapalı alana sahiptir. Rezidanslarımız, ofislerimiz ve 42 Shops & Art’la birlikte, hayatı dopdolu yaşamak isteyen 10 bin aktif yaşayan/çalışan ve günlük toplam 20 bin kişilik ziyaretçi kapasitesiyle Türkiye’nin en sıra dışı karma yaşam merkezini sunmaktan gurur duyuyoruz. Maslak’ın dinamizmine uygun, hobi ile sanatın, spor ile yeme içme keyfinin buluştuğu dopdolu bir alışveriş merkezini İstanbul’a kazandırıyoruz. 42 Shops & Art’ta, sosyalleşmek, kaliteli vakit geçirmek isteyen şık mekan arayışında olan herkese, günün her saatinde en seçkin detayları bir arada sunacağız. Aralarında ilk kez Türkiye’ye gelenlerin de olduğu yeme içme ve eğlence sektörünün uluslararası markalarını İstanbullularla buluşturuyoruz’’.

  ‘’Bununla birlikte Türkiye’nin ilk Lezzet Müzesi’ne, ayakta bin, oturmalı 750 kişilik Performans Sanatları Merkezi’ne, bin metrekarelik kapalı alanda sanat galerilerine, müzelere, açık hava sinemasına, Klasik Otomobil Kulübü’ne, spor salonu, çocuk eğlence merkezine ev sahipliği yapacağız” dedi.

  50 bin kişinin çalıştığı Maslak bölgesinden iş çıkışı yaşanan trafik yoğunluğuna dikkat çeken Özmandıracı, “İnsanların Maslak’tan kaçmadığı, burada vakit geçirdiği, trafikte kaybedecekleri zamanı, 42 Shop & Art’ın aktiviteleriyle sosyalleşerek kazanmalarını istiyoruz” dedi.

  Devamı >
 • Klezmerin Ruhu ve Klarnetin Çağrısı

  Edirne’de Vakıflar Haftası dolayısıyla 15 Mayıs Pazar günü düzenlenen “Klezmerin Ruhu ve Klarnetin Çağrısı” konseri, 42 Maslak’ın da aralarında bulunduğu destekçileri ile gerçekleştirdi. İki klarnet virtüözü Giora Feidman ve Serkan Çağrı’nın ezgileri Edirne Büyük Sinagogu’nun tarihi atmosferinde yankılandı.

  Vakıflar Haftası nedeniyle Arjantinli dünyaca ünlü Musevi klarnet virtüözü Giora Feidman ile Edirneli klarnet virtüözü Serkan Çağrı, Edirne Büyük Sinagogu'nda 42 Maslak’ın da aralarında bulunduğu destekçiler ile gerçekleşen konserde, izleyicilere müzik ziyafeti verdi.

  Edirne'deki Büyük Sinagog'ta Vakıflar Haftası kapsamında Vakıflar Genel Müdürlüğü, 500. Yıl Vakfı ve Türk Musevi Cemaati işbirliğiyle düzenlenen konser, çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti. İzleyiciler arasında bulunan Edirne Valisi Mehmet Tekinarslan, Vakıflar Genel Müdürü Adnan Erten, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Türk Musevi Cemaaati Başkanı İbrahim İshak İbrahimzade, İstanbul Musevi cemaati üyeleri konseri beğeniyle izledi.

  Avrupa’nın en büyük sinegoglarından biri olan ve geçen yıl onarımı tamamlanan Edirne Büyük Sinegogu’nun tarihi atmosferinde gerçekleşen konserde birlik ve hoşgörü mesajları verildi. Konser sonunda İstiklal Marşı’nın seslendirilmesi heyecan yarattı.

  Devamı >
 • ‘’Sinemayı Sevmek’’ Semineri: Kült Filmlere Farklı Bir Bakış

  “Artful Living” konsepti ile Maslak bölgesinin İstanbul’un en aktif yaşam ve sanat merkezlerinden biri olması için sanat etkinliklerini aralıksız sürdüren 42 Maslak, 15 Nisan Cuma günü sanatseverlerin filmlere bakış açısını değiştirecek sıradışı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

  Alanında uzman konuşmacıların güncel sanat tarihi üzerindeki bilgilerini dinleyicilerle buluşturmak üzere disiplinler arası temalarda seminer ve atölye çalışmaları düzenleyen Spot Projects işbirliğinin ilk etkinliği olan “Sinemayı Sevmek” semineri, 15 Nisan Cuma akşamı 42 Maslak Art!SPACE Gallery’de gerçekleşti. Ela Başak Atakan’ın hazırladığı ve sunduğu seminerde; sinema sanatının kült filmlerinden unutulmaz sahnelerin çözümlemesinin anahtarlarının tanıtıldı. Geçtiğimiz ay Art!SPACE Gallery’de açılışı gerçekleşen x-ist sanatçılarının (Erkut Terliksiz, Ekin Saçlıoğlu, Seda Hepsev) özel seçkisinin büyüleyici atmosferinde gerçekleşen seminerde, sanatseverler kült filmlere bambaşka bir gözle bakma fırsatı buldu.

  Sanatseverler ‘’Sinemayı Sevmek’’ seminerinde;Casablanca (Michael Curtiz, 1942), Inception (ChristopherNolan, 2010), The Graduate (Mike Nichols, 1967), Jaws (Steven Spielberg, 1975) ve Bir Zamanlar Anadolu’da (Nuri Bilge Ceylan, 2011) filmlerinden unutulmaz sahnelerini izleyip, farklı bakış açılarıyla çözümleme yöntemlerini keşfetti.

  Devamı >
 • Da Vinci İş Ya Da Teknoloji Uzmanı Olsa Nasıl Olurdu?

  “Artful Living” konsepti ile Maslak bölgesinin İstanbul’un en aktif yaşam ve sanat merkezlerinden biri olması için sanat etkinliklerini aralıksız sürdüren 42 Maslak, 25 Şubat Perşembe günü sıradışı bir etkinliğe daha ev sahipliği yaptı.

  Türkiye ve dünyadan sanat ve kültür yaşam etkinliklerinin nabzını tutan, sanatı ve sanatçıları takipçileri ile buluşturan artfulliving.com.tr ile iş ve teknoloji dünyasının sanatla buluşma noktası olan ArtBizTech istanbul ve Studio Masterpiece işbirliğiyle Art!SPACE Gallery’de gerçekleşen “ Da Vinci İş ya da Teknoloji Uzmanı Olsa Nasıl Olurdu?” isimli etkinlikte etkinliğinde sanat, iş ve teknoloji dünyasındaki en popüler metodoloji ve teknikler konuşuldu. Etkinlikte konuşmacı olan ArtBizTech Yönetim Kurulu Üyesi ve Keytorc Yönetici Ortağı Emrah Yayıcı, sanatsal düşünme sayesinde metodolojik çalışma ile yaratıcılığın aynı anda nasıl sağlanacağını katılımcılarla paylaştı.

  “Da Vinci İş ya da Teknoloji Uzmanı Olsa Nasıl Olurdu?” isimli etkinlik kapsamında, Studio Masterpiece ressamları tarafından gerçekleştirilen resim yapma faaliyetiyle, her katılımcı Leonardo Da Vinci ve diğer ünlü ressamlar tarafından kullanılan metodoloji ve teknikleri uygulayarak gerçek malzemelerle resim yapma imkanı buldu. Daha önce bu teknikleri sanatsal açıdan uygulayarak hiç resim yapmamış katılımcılar, etkinlik sonunda evine, ofisine götürebileceği, arkadaşlarına hediye edebileceği kendi eserlerinin sahibi oldu.

  Devamı >
 • Etkinlik Treni’nin Vagonları Sanatla Doldu

  42 Maslak, sömestr tatilinin başlamasıyla birlikte öğrencilerin boş zamanlarını eğlenerek ve sanatla iç içe geçirmeleri için Etkinlik Treni’nin vagonlarını 42 Residence Lounge’da sanatla doldurdu.

  Günlük yaşamın her anını sanatla çevreleyen ve sanatın yaşamı zenginleştirmesini ifade eden “Artful Living” konsepti ile hayata geçen 42 Maslak, 6 Şubat Cumartesi günü 42 Residence Lounge alanında çocuklar için çok özel bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Sanatın, çocuğun kişilik gelişimi, sosyalleşmesi ve duygusal dışavurumu açısından öneminin bilincinde olan 42 Maslak, yarıyıl tatilinin başlamasıyla birlikte öğrencilerin boş zamanlarını hem eğlenerek hem de sanatla iç içe geçirmeleri amacıyla Etkinlik Treni’nin vagonlarını 42 Residence Lounge’ta sanatla doldurdu. Çocuklar için; sanat, bilim ve spor aktivitelerinin yanı sıra, şehir, köy ve kültür gezileri de düzenleyen Etkinlik Treni’nin “Ben Bir Sanat Eseriyim” adını taşıyan bu özel etkinliğinde çocuklar Picasso, Osman Hamdi Bey, Frida Kahlo, Leonardo da Vinci gibi dünyaca ünlü ressamları yakından tanıma fırsatı buldu.

  İster Kaplumbağa Terbiyecisi İster Mona Lisa
  Hafıza oyunu ile başlayan etkinlikte, Frida Kahlo’dan Osman Hamdi Bey’e resim sanatına yön vermiş, iz bırakmış sanatçıların yapıtları çeşitli oyunlar ve teknikler kullanılarak, katman katman anlatıldı. Çocukların interaktif olarak katıldığı eğlenceli bir ortamda, eserler üzerinde kolaj çalışması yapıldı, tablolardaki başyapıtlar canlandırıldı. Kimi, Mona Lisa olurken kimi kaplumbağa terbiyecisi oldu. Böylece yapıtlardaki figürler, kişiler canlandırılarak eserleri yakından tanımaları, sanat eserini sevmeleri, sanatçıların ruh hallerini anlamaya daha da yaklaşmaları ve tatillerini eğlenerek geçirmeleri sağlandı. Çocuklar eğlenerek öğrenirken; aileler 42 Residence Lounge alanının keyfini çıkartıp, 42 Maslak Satış Ofisi’nin içinde yer alan Art!SPACE Gallery’deki Sıtkı Kösemen ‘’Sahne ve Bellek’’ sergisini ziyaret etme fırsatını buldu.

  Devamı >
 • Picasso İş Ya Da Teknoloji Uzmanı Olsa Nasıl Olurdu?

  “Artful Living” konsepti ile Maslak bölgesinin İstanbul’un en aktif yaşam ve sanat merkezlerinden biri olması için sanat etkinliklerini aralıksız sürdüren 42 Maslak’ta, 29 Ocak Cuma günü ArtBizTech İstanbul ve Artfulliving.com.tr işbirliğiyle "Picasso iş ya da teknoloji uzmanı olsa nasıl olurdu?” temalı bir etkinlik gerçekleşti.

  Art!SPACE Gallery’de gerçekleşen etkinliğe Artbiztech Yönetim Kurulu Üyesi ve Keytorc, BA-Works, UXservices şirketleri Yönetici Ortağı Emrah Yayıcı konuşmacı olarak katılarak “Dünyanın en yenilikçi ve yaratıcı şirketlerinin sırrı nedir?”, “Artful thinking (sanatsal düşünme) sayesinde yaratıcılık ve farklı düşünme gibi sağ beyin yetkinlikleri nasıl artırılabilir?”, “İş ve günlük hayatınızda başarı ve mutluluğunuzu artıracak hap gibi sanat bilgileri nelerdir?” gibi soruların cevabını katılımcılarla birlikte aradı. Etkinlikte ayrıca touch drama eğitmenleri Ayfer Artaç ve Yılmaz Erdal tarafından yaratıcı drama eğitimi verildi. Yaratıcı drama eğitimiyle İspanyol ressam Pablo Picasso’nun çocukluğundan, sanata bakış açısından, insan ilişkilerinden ve eserlerinden yola çıkarak onun farklı düşünme yetisini interaktif bir şekilde hissetme olanağı bulan katılımcılar Picasso’nun dünyasında kısa ve etkili bir yolculuğa çıktı.

  Günlük yaşamın her anını sanatla çevreleyen ve sanatın hayattan aldığı ilhamla yaşamı zenginleştirmesini ifade eden “Artful Living” konsepti ile hayata geçen 42 Maslak, sanatseverleri 7/24 sanatla buluşturarak öncü bir görev üstleniyor. Sanatı sürekli hayatın odak noktasında tutarak Maslak’ın sadece ticaret hayatından ibaret olmadığını kanıtlıyor.

  Devamı >
 • Ahmet Güneştekin Onuruna Özel Gece

  Sanatçı Ahmet Güneştekin’in, Marlborough Barcelona’da açılışı gerçekleştirilen “Kökenin Yetisi” adlı kişisel sergisinin başarısı, 1 Aralık Salı akşamı 42 Maslak’ta Bay İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erol Özmandıracı ev sahipliğinde verilen özel bir davetle kutlandı.

  Penthouse’ın büyülü atmosferinde gerçekleşen kutlamaya, Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı ile 42 Maslak Satış ve Pazarlama Direktörü Zeynep Salman’ın yanı sıra, Ahmet Güneştekin, Sabri Özel, Ertuğrul Özkök, Güneri Civaoğlu, Gabi-Müjde Doenyas, Sinan Özkök, Metin Güneş ve Şükrü-Gaye Gürun’un da aralarında bulunduğu iş, cemiyet ve basın dünyasından önemli isimler katıldı.

  Devamı >
 • Sanat ve cemiyet dünyası Happy Hour’da buluştu

  “Artful Living” konsepti ile özel sanat davetlerine bir yenisini daha ekleyen 42 Maslak, geçtiğimiz günlerde açılışı gerçekleşen Shuffle Sergisi için verdiği Happy Hour davetinde cemiyet ve sanat dünyasının önemli isimlerini ağırladı.

  Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı ve 42 Maslak Satış ve Pazarlama Direktörü Zeynep Salman’ın yanı sıra; Mustafa Taviloğlu, Arzu Kunt, Gabi-Müjde Doenyas, Gonca Kopuz, Can Ünalan gibi cemiyet hayatından ünlü isimlerin katıldığı davette sanatla harmanlanan keyifli saatler yaşandı. Windowist ve Art Next İstanbul’un sahibi Bahri Akdağ’ın da renk kattığı HappyHour, ’Maslak’ın önemli isimlerini bir araya getirdi.

  Çağdaş sanatın genç yeteneklerinin en güzel örneklerinin sergilendiği Mixer ‘Shuffle’ sergisi, 11 Aralık tarihine kadar, hafta içi 09.00-19.00, hafta sonu 10.00-18.00 saatleri arası 42 Maslak satış ofisinde yer alan Art!SPACE Gallery’de ziyaret edilebilir.

  Devamı >
 • 42 Maslak’tan Görkemli Açılış

  Yaşam ve sanatın iç içe olduğu 42 Maslak’ta; canlı müzik performanslarıyla renklenen görkemli bir davetle 42 Lounge, 25. Kat Fitness, Havuz ve Spa alanlarının açılışı yapıldı.

  Kalitenin her detaya yansıdığı kusursuz bir dünya yaratmak adına çalışmalarını tüm hızla sürdüren 42 Yönetim ve 42 Kiralama ekiplerinin kat malikleriyle tanıştığı bu özel gecede, Alışveriş&Yaşam Merkezi, konsept sunumuyla davetlilere tanıtıldı. Hobi, sanat, spor ve yeme-içme keyfini buluşturan 42 Shops&Art’ta perakende alanlarının kiralamalarını Ak Yön Yönetim ve Bakım Hizmetleri’nin üstlendiği duyuruldu.

  Sosyal Tesislerimizi görmek için lütfen tıklayınız.

  Devamı >
 • Harvey Nichols Vitrininde Günseli Kato

  Bay İnşaat'ın 42 Maslak projesi dünyaca ünlü ressam ve minyatür sanatçısı Günseli Kato'nun fırçası ile Harvey Nichols vitrinlerinde yorumlandı.

  Sanata verdiği önemi her projesinde ön plana çıkaran Bay İnşaat – 42 Maslak projesi, 23 Mayıs 2012 tarihinde sanat alanında yine farklı bir çalışmaya imza attı.

  Sanatla iç içe bir yaşam sunan Artful Living konsepti ile hayata geçirilen Bay İnşaat – 42 Maslak Projesi bu kez ünlü ressam ve minyatür sanatçısı Günseli Kato'nun fırçası ile yorumlandı. Uluslararası arenada lüks modanın temsilcisi Harvey Nichols'ın İstanbul ve Ankara mağazalarında gerçekleşen etkinlik birçok sanatseveri bir araya getirdi.

  Harvey Nichols İstanbul ve Ankara mağazalarının vitrinlerine kurulan şantiye dekorunda beton üzerine canlı performans sergileyen Günseli Kato iki çalışmada da birbirinden farklı eserler yaptı. Kato'nun bu özel çalışmasını izlemeye gelenler arasında sanat camiası başta olmak üzere, cemiyet ve iş dünyasından da önemli isimler yer aldı.

  İstanbul'da düzenlenen etkinliğe Demet Sabancı Çetindoğan, Jülide Ateş, Sibel Karakaş, Ebru Kohen, Şeli Elvaşvili, Tuğçe Kazaz, İzi Hekimoğlu, Melike Odman Sabuncu, Esra Kaktüs, Beyza Aslan, Mehtap Elaidi gibi isimler başta olmak üzere pek çok ünlü katılırken Ankara'da düzenlenen etkinlikte ise Aylin Özal, Deniz-Ebru Demiryürek, Esra Günal, Beliz Büyükhanlı, Gülennur Aydın, Damla Tüfekçi gibi isimler Günseli Kato'yu izlemeye gelenler arasında yer aldı. Aynı zamanda etkinliğin ev sahipliğini yapan Bay İnşaat, Harvey Nichols ve Effect Halkla İlişkiler yöneticileri de davetlerde hazır bulundu.

  Sanatçının canlı performans ile yaptığı eserler İstanbul Kanyon Alışveriş Merkezi'nde ve Ankara Kentpark Alışveriş Merkezi'nde bulunan Harvey Nichols mağazalarının vitrininde 1 ay süresince sergilendi.

  Devamı >
 • 42 Maslak Çeperde Archi-Walk

  İstanbul 2. Tasarım Bienali kapsamında yerli ve yabancı yaklaşık 25 kişilik mimari grup tarafından 6 Kasım Cumartesi günü "2014 Maslak: Çeperde Archi-Walk" yürüyüşüne 42 Maslak da katılım gösterdi.

  42 Maslak "2014 Maslak: Çeperde Archi-Walk" ‘a kapılarını açtı.

  İstanbul 2. Tasarım Bienali kapsamında yerli ve yabancı yaklaşık 25 kişilik mimari grup tarafından 6 Kasım Cumartesi günü "2014 Maslak: Çeperde Archi-Walk" yürüyüşüne 42 Maslak da katılım gösterdi. 22 kişilik bir grubun ‘42 Maslak Satış Ofisi Art!SPACE’e gelmesiyle süren organizasyonda mimarlar Bilinmeyen Kod Sergisi’ni gezerken, 42 Maslak projesi detaylıca anlatıldı. Sonrasında devam eden yürüyüşe 42 Maslak A kule yanından Ahi Evran Caddesi’ne çıkılarak son verildi.

  2014 Maslak: Çeperde Archi-Walk ?

  Tasarım Bienali Yürüyüşleri, İstanbul'un her iki yakasında belirlenen 12 farklı bölgeyi kapsıyor.
  İstanbul'un bugünkü kentselliği, son 100 yılın planlı ve plansız inşaatı üzerinde katmanlanan sermaye odaklı fırsatçı gayrimenkullerin distopik bir karışımı. Bunun kent peyzajı üzerindeki etkileri de oldukça dramatik. Bu durum, Boğaz'ın tepesinde Belgrad Ormanı'na komşu bir iş bölgesi olan Maslak'da çok net görülebilir. Maslak'da son 50 yılda birbirini takip eden inşaat furyaları tip ve işlev olarak karışık bir yapılaşmayla sonuçlandı. Bu yapı karışımında büyük bir üniversite kampüsü, lise kampüsleri, bol sayıda yüksek ofis binaları ve konut kompleksleri, otomobil servis istasyonları, binicilik merkezleri, alışveriş merkezleri, performans merkezleri, gecekondular ve bir de kışla bulunuyor. Bütün bu ilgisiz işlevler planlamadan uzak formel ve informel bir yol ağı ile birbirlerine bağlanıyor.

  Bir kent bölgesi olarak Maslak deneyimi 21. yüzyıl distopik kentleşmesini birinci elden anlamak için bir fırsat teşkil ediyor. Psikografik bir yürüyüş, 'dérive' yoluyla tasarımcı Ali Bakova ve mimari teorisyen/eleştirmen Gökhan Karakuş, katılımcıları bugünün Maslak gerçeği içinde "2. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında "2014 Maslak: Çeperde Archi-Walk" başlıklı rotanın yürüyüşünü gerçekleştirdi. Rota için bilet alan izleyiciler, biletleriyle 6 Aralık’taki yürüyüşe katıldı.

  Bu yürüyüşün bir parçası olarak tasarım, mimari ve kentleşmenin sembolik doğası, İstanbul'un peyzaj deneyiminin kişisel ve sosyal dinamiklerine dair derin bir anlayışa katkıda bulundu.


  Başlangıç noktası: Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, 10.00
  Yürütücüler: Ali Bakova, Gökhan Karakuş

  Devamı >
 • Rengarenk İş Makineleri ile Tuğçe Kazaz

  Tuğçe Kazaz, Türkiye'nin ilk sanat konsepti ile inşa edilen projesi 42 Maslak şantiyesinde 70 metre yükseğe çıkarak objektiflere poz verdi. İnşasının her aşamasında sanata yer veren 42 Maslak projesi moda çekimine ev sahipliği yapan ilk şantiye oldu.

  Tuğçe Kazaz, Maslak'ın kalbinde yükselen 42 Maslak için, inşaat alanında 70 metre yüksekteki vinç tepesinde objektiflere sanatsal pozlar verdi. "Artfulliving" konsepti ile inşası yükselen 42 Maslak, alışıla gelmiş inşaatın çok dışına çıktı; bugüne kadar görülmemiş renkli iş makinaları, adeta büyüleyici bir atmosferde gerçekleşen moda çekimi tadında Tuğçe Kazaz'ın verdiği pozlar, firmanın sanata yaklaşımını ve farklılığını hissettirdi

  Çekimler sırasında bu makineler ile birlikte poz veren Tuğçe Kazaz renkli iş makineleri ile dolu çekim alanı için ise "Gerçekten çok ilginç ve eğlenceliydi. Her şeyden önce çekimler öncesi beni oldukça rahatlattı. Sonuçta bir inşaatı düşündüğünüzde beton, demir, kepçe gibi soğuk nesneler gelir aklımıza. Ancak içeri girdiğimde rengarenk makineleri görmek bu gerginliği aldı. Sanat gerçekten bu projenin her yerinde yansıyor" dedi.

  Tuğçe Kazaz ile gerçekleştirilen 42 Maslak çekimleri Alem Dergisi'nin 8 Mart 2012 haftası yayınlanan sayısına kapak haberi oldu ve bu habere dergi içerisinde geniş yer verildi.

  Devamı >
 • Avrupa Sanat Ödülleri

  Bay İnşaat-42 Maslak projesi ana sponsorluğunda, Sovereign Art Foundation- Avrupa Sanat Ödülü Sergisi Hasköy Yün İplik Fabrikası'nda sanat severler ile buluştu.

  Tim Marlow, Marc –Olivier Wahler, Philly Adams, Başak Şenova ve Ali Akay'dan oluşan seçici kurul 30 sanatçının eserini sergilemeye layık buldu. Öte yandan finale kalan 30 güncel sanatçının eserini sanat tutkunlarıyla buluşturan serginin, genç sanatçıları uluslararası alanda sanat dünyasının önemli küratör ve sanat kurumlarıyla buluşturan bir misyonu da bulunmakta. sergide yer alan 30 sanatçının eseri 29 Kasım gecesi düzenlenen özel bir gala yemeğiyle açık artırmayla satışa sunuldu.

  Gala yemeği için satılan davetiyelerin tamamı ve geceden elde edilen gelirin %50'si Açıkkapı Derneği'nin "Koruyucu Ruh Sağlığı" projesi kapsamında fiziksel ve sosyal açıdan dezavantajli çocukların rehabilitasyonu için kullanılacak.

  Devamı >
 • Stars of İstanbul

  Sanatçı Gürbüz Doğan Ekşioğlu'nun 42 Maslak için tasarımını yaptığı "Barışın Yıldızı" ile temsil edilecek olan Bay İnşaat, sosyal sorumluluk projelerinin en değerlilerinden biri olan "STARS OF ISTANBUL" ile eğitime ihtiyaç duyan 100 çocuğun diplomalarını almasını sağlıyor.

  Birleşmiş Milletler ile UNICEF'in hedefi olan 2015'e kadar 'Temel Eğitimsiz Çocuk Kalmasın' amacına öncülük etmek üzere UNICEF Türkiye işbirliğiyle, "çocukların geleceği parlasın" hareketinin en büyük adımı olan "STARS OF ISTANBUL " 8 Eylül 2011 lansman gecesi ile açıldı.

  Bay İnşaat 42 Maslak, 2011 yılında başlanan sanat konusundaki sosyal sorumluluk projelerine destek çalışmalarını, gerek projeler üretip yepyeni sosyal sorumluluklara imza atarak, gerekse inandığı projelerin yanında yer alarak bundan sonraki zamanlarda da devam ettirecektir.

  Devamı >
 • Sanat İşçileri ile Reklam Kampanyası

  İnşaat ilanlarında ilk defa görülen bir yaklaşımla, inşaatın içinde ressam tarafından boyanmış işçi fotoğraflarıyla, Bay İnşaat'ın 42 Maslak Projesine yansıttığı sanatsal yaklaşımı hissedilen bir reklam çalışması gerçekleştirildi.

  Alışık olduğumuz inşaat sektörü reklamlarında kullanılan projeler inşa halindeyken yada bitmiş 3 boyutlu modellerinin yer aldığı ilanlar yerine yeni bir hayat tarzının oluşturulma sürecinde, çalışanlarının inşaata bir sanatçı estetiğiyle yaklaşımını hissettiren tasarımlar tercih edildi. Farklılık ve görselliğin ön planda olması sayesinde bütün fotoğrafçı ve prodüksiyon ekibinin inanılmaz bir keyif ve özveriyle çalıştığı çekimler esnasında ajans, prodüksiyon ekibinin malzemelerinin ve vücutlarının cast'ların üzerinde kullanılan boyalarla kaplandığı için çekimler çok sık durdurulup temizlik yapıldı.

  Devamı >
 • Sanatçı Çalışmaları

  Sanata geçici değil daimi katkı değer yaratır felsefesi ile 42 Maslak'ta sanatı projenin kalbine yerleştiren Bay İnşaat, 42 Maslak gibi özel bir projeyi anlatacak olan lansman davetiyelerini de çok özel sanatçılara tasarlattı.

  Her sayfası bir sanatçının eseriyle bütünleştirilen davetiyelerin bir amacı da, davetiyede yer alan çalışmaların, tüm davetlilerin ve 42 Maslak sakinlerinin duvarlarını süslemesiydi.

  Devamı >

SİZİ ARAYALIM

İLGİLENDİĞİNİZ TÜR